· 

Tłusta sylwetka ciała ? Są na to sposoby

Który tłuszcz można odsysać?

 

Zasadniczo każdy depot tłuszczu może zostać zassany:

wewnętrzne boki kolan,

gruby brzuch,

broda i biodra.

 

Liposukcja powinna być podejmowana tylko wtedy, gdy obszary problemowe opierają się zarówno diecie, jak i ćwiczeniom. Jednak ścisła dieta tuż przed zabiegiem ma niekorzystny wpływ na wynik, ponieważ skóra po raz pierwszy musi odzyskać jędrny kształt po silnej utracie wagi. Podczas konsultacji specjalista wyjaśnia możliwości i ograniczenia, a także ryzyko liposukcji.

 

Standardem dzisiejszej liposukcji jest technika tumescencyjna. W tej metodzie, tkanka jest przedmuchiwana cieczą przed aspiracją. W ostatnich latach ta technika została opracowana wiele razy, aby móc jak najdelikatniej usuwać komórki tłuszczowe z otaczającej tkanki łącznej. Nowoczesne metody obejmują między innymi liposukcję wspomaganą wodą, lipektomię wspomaganą ultradźwiękami i lipolizę wibracyjną.

 

Czas trwania operacji, powrotu do zdrowia i opieki pooperacyjnej

Jeśli mało tłuszczu zostanie zassane, operacja jest przeprowadzana bez hospitalizacji. W każdym razie konieczne będzie zapewnienie całodobowej opieki z powodu leków pozostających w ciele. Małe zabiegi trwają około 20 minut, przy większych ilościach tłuszczu ssanie trwa do trzech godzin. W przypadku większych korekt może być wymagane znieczulenie ogólne.

Podobnie jak w przypadku każdej operacji, pacjenci muszą liczyć się z obrzękiem, krwawieniem, problemami z krążeniem i siniakami po liposukcji. Poważne powikłania, infekcje lub wgniecenia występują niezwykle rzadko u doświadczonych chirurgów. Specyficzne komplikacje po liposukcji obejmują tymczasowe drętwienie, ponieważ nerwy skórne mogą ulec podrażnieniu podczas zabiegu chirurgicznego.

 

Koszt liposukcji różni się znacznie w zależności od charakteru i zakresu zabiegu.

Write a comment

Comments: 0