OPERACJE PLASTYCZNE

Planując operację plastyczną, należy nie tylko wybrać odpowiedniego oraz pewnego chirurga, ale również i dokładnie przygotować się nie tylko do pierwszej wizyty. Tym samym, warto zapoznać się z poradami oraz sposobem postępowania zarówno przed, jak i po zabiegu operacji plastycznej. Nadmienić trzeba również, iż każdy zabieg tego typu jest inny, w związku z czym niezbędne jest słuchanie specjalisty i jego wskazówek.

 

Jak przygotować się do pierwszej wizyty u chirurga plastycznego?

Po pierwsze, należy przede wszystkim wybrać dobrego chirurga plastycznego, do którego nie tylko można mieć zaufanie, ale i gwarancję, że jego praca zostanie wykonana w jak najlepszy sposób. W trakcie rozmowy ze specjalistą, należy również poinformować go o innych, możliwych zabiegach, przebytych urazach, chorobach oraz uczuleniach. Może to bowiem mieć poważny wpływ na przebieg operacji. Dokładnie należy więc zrobić tak zwany rachunek sumienia, tak aby nie zapomnieć o żadnej, ważnej kwestii.

 

Zadawaj pytania

 

W trakcie konsultacji z chirurgiem plastycznym, należy nie krępować się i zadawać mu wszystkie problematyczne, nurtujące, bądź niezrozumiałe pytania. Co ważniejsze - należy poinformować lekarza o powodach poddania się operacji oraz celach, jakie chce się osiągnąć poprzez zabieg. Winno się również przedstawić dokumentację przebytych chorób oraz własny stan zdrowia.

 

Nie wolno zataić przed chirurgiem przyjmowanych leków, w związku z czym warto zrobić przed wizytą dokładną ich listę oraz przypomnieć sobie wszystkie przebyte operacje, bądź zabiegi. Nie ma potrzeby, aby bać się pytań do lekarza - należy wszystkie zadać specjaliście. Warto dowiedzieć się więcej o szczegółach operacji oraz możliwych konsekwencjach, a dodatkowo - o rodzaju znieczulenia. Można również zapytać o przebieg zabiegu.

 

Fizyczny i psychiczny stan zdrowia

 

W trakcie wizyty lekarz może dokładnie wypytywać o stan zdrowia psychicznego oraz fizycznego. W tym też momencie nie należy zataić żadnych informacji.

 

Postępowanie przed operacją plastyczną

 Każdy pacjent przed operacją jest dokładnie instruowany o własnym zachowaniu, takim jak postępowanie w noc przed zabiegiem, powstrzymywanie się od posiłków na kilka godzin przed jego rozpoczęciem czy też co należy, bądź też nie wolno robić bezpośrednio po zabiegu. Lekarz powinien również poinformować o znieczuleniu, które zostanie podane oraz zapoznać pacjenta z miejscem odbywania się zabiegu.

 

Przed operacją należy wykonać badania lekarskie, takie jak między innymi EKG, badanie krwi oraz moczu. Na dwa tygodnie przez zabiegiem należy zaprzestać palenia wyrobów tytoniowych oraz picia alkoholu. Nie wolno również zażywać aspiryny, leków ziołowych oraz innych, które mogą negatywnie wpłynąć na krzepliwość krwi.

 

Choć operacje plastyczne nie są zabiegami ratującymi życia, to jednak chirurdzy plastyczni podchodzą do nich z najwyższą powagą. Tym samym, bardzo ważne jest, aby dokładnie oraz rzetelnie postępować z ich radami i poleceniami, zarówno przed, jak i po operacji plastycznej.