· 

Przygotowanie do zabiegu Liposukcji

Przed samą liposukcją należy zwrócić uwagę także na inne, bardzo istotne dla przebiegu operacji aspekty. Nieprzestrzeganie zasad wskazanych przez lekarza może okazać się niebezpieczne dla zdrowia i życia pacjenta.

 

Podstawowe zasady przed zabiegiem liposukcji :

Należy dokładnie się wykąpać oraz założyć czyste, wygodne, najlepiej ciemne ubrania, które będą łatwe do zdjęcia oraz założenia

Nie powinno się aplikować na skórę żadnych kosmetyków, czyli np. kremów czy balsamów

Podczas zabiegu należy zrezygnować z biżuterii

Jeżeli w miejscu, które ma być operowane rosną włosy to należy je ogolić

Jedzenie przed operacją

 

To czy w dniu operacji możemy coś zjeść zależne jest od tego, jakiemu rodzajowi znieczulenia będziemy poddani. W przypadku znieczulenia ogólnego pacjenci powinni być na czczo, czyli nie jeść i nie pić przez około 8 godzin przed operacją. Jeśli natomiast będziemy poddani jedynie miejscowemu znieczuleniu to nie musimy być na czczo, lecz ostatni posiłek powinniśmy zjeść nie później niż na 2 godziny przed ustalonym zabiegiem.

 

Przyjmowanie leków

Podczas konsultacji z lekarzem powinniśmy poinformować go o przyjmowanych lekach. Jeśli termin zabiegu zbiega się z czasem bycia poddanym jakiemukolwiek leczeniu, które wiąże się z przyjmowaniem leków to zdecydowanie powinno się skonsultować tę kwestię z lekarzem. Bardzo możliwe, że lekarz zaleci odłożenie stosowania leków na jakiś czas przed zabiegiem lub zaleci ograniczenie przyjmowanej dawki.

 

Problemy z krzepliwością

Jeśli mamy problemy z krzepliwością krwi, które może wykazać badanie zrobione na potrzeby operacji, to lekarz może zalecić nam przyjmowanie zastrzyków z lekami przeciwzakrzepowymi. Ich stosowanie jest niezbędne w celu uniknięcia powikłań po-zabiegowych, takich jak zatory, które mogą być groźne dla zdrowia i życia pacjenta.

 

Aspiryna a liposukcja

Wszystkie pochodne salicylanów, leki przeciwzakrzepowe i przeciwzapalne (w tym także aspiryna) mają działanie anty-agregacyjne, co może prowadzić do obniżonej krzepliwości krwi. Jeśli w tygodniu poprzedzającym zabieg przyjęliśmy jakikolwiek lek tego typu to bezzwłocznie powinniśmy poinformować o tym lekarza, gdyż osłabiona krzepliwość krwi może doprowadzić do wewnętrznego krwotoku.

 

Dieta a liposukcja

Liposukcja to zabieg, do którego powinniśmy przygotować się także od wewnątrz, poprzez lekką dietę. Około dwa tygodnie przed zabiegiem powinniśmy wprowadzić dietę lekkostrawną oraz odstawić alkohol. Odpowiednie żywienie wspomoże dobrą reakcję organizmu na znieczulenie, zmniejszy ryzyko powikłań i przyspieszy proces dochodzenia do siebie po operacji. Przed liposukcją należy także odstawić lub ograniczyć palenie papierosów oraz nie stosować środków, które mają zły wpływ na nasze zdrowie.

Write a comment

Comments: 0