· 

Lifting twarzy - zalety i wady

Zabieg, który wymaga precyzji

Nie każdy wie, że lifting twarzy należy do jednych z najtrudniejszych zabiegów w dziedzinie chirurgii plastycznej. Polega on na wykonaniu precyzyjnych nacięć umożliwiających naciągnięcie skóry, a także usunięcie jej nadmiaru. Podczas zabiegu chirurg plastyczny usuwa także nadmiar tkanki tłuszczowej oraz koryguje powięzi twarzy czyli tkanki odpowiedzialne za podtrzymywanie mięśni. Nacięcia wykonuje się w mało widocznych miejscach np. na skroniach i za małżowiną uszną. Na koniec zakłada się szwy.

 

Efekty liftingu

Po zabiegu twarzy wygląda młodziej. Bez trudu można zauważyć ogólną poprawę wyglądu. Skóra twarzy wygląda na jędrną, zredukowane zostają obwisłe policzki i opadające kąciki ust. Dzięki naciągnięciu skóry, ulega ona wygładzeniu, a zmarszczki zostają spłycone. Dużą zaletą liftingu twarzy jest fakt, że ingerencja chirurgiczna jest praktycznie niewidoczna, a efekt jest bardzo naturalny. Mimo, że chirurg w trakcie zabiegu koryguje delikatnie rysy twarzy, to nie zmienia się jej mimika. Warto wiedzieć, że przy okazji tego zabiegu chirurgicznego, można też wykonać inne zabiegi, na przykład korekcję powiek czy odsysanie tłuszczu z podbródka. Niewątpliwą zaletą liftingu jest też długotrwały efekt, dzięki czemu przez długi czas można się cieszyć doskonałym wyglądem.

 

Niewidoczne efekty

Chirurdzy plastyczni zauważają też dodatkowe korzyści płynące z wykonania liftingu w postaci lepszego samopoczucia pacjentów, wzrostu pewności siebie, większego optymizmu. Dzięki poprawionym rysom twarzy, które nadają młody, pogodny, świeży wygląd, osoby po zabiegu są odbierane jako osoby energiczne i sympatyczne. Wszystko to poprawia znacząco komfort życia.

 

Wady liftingu

Oczywiście jak każdy zabieg, tak i ten ma swoje wady. Po pierwsze należą do nich opuchlizna i objawy bólowe, które towarzyszą pacjentom przez pierwsze dni po zabiegu. Niekiedy mogą się pojawić tymczasowe zaburzenia czucia. Rekonwalescencja po zabiegu trwa około dwa tygodnie. Konieczne jest też stosowanie się do zaleceń pozabiegowych, które mogą być dla niektórych uciążliwe. Przez pierwsze tygodnie należy całkowicie unikać wysiłku fizycznego, w tym uprawiania jakichkolwiek sportów. Po drugie przez około pół roku należy unikać wysokich temperatur, chronić skórę przed słońcem, a także trzeba całkowicie zrezygnować z wizyt w saunie, w solarium, jak również z opalania się.

 

Decydując się na lifting trzeba pamiętać, że zabieg spłyca zmarszczki, ale ich nie wypełnia, jeśli więc  na skórze widoczna jest siatka głębokich zmarszczek, to potrzebne będą dodatkowe zabiegi w celu ich wypełnienia.

 

Przeciwwskazania

 

Niestety mimo licznych zalet zabiegu, nie każdy może skorzystać z niego skorzystać – lista przeciwwskazań jest bowiem długa. Należą do nich problemy z nadciśnieniem, krzepliwością krwi, cukrzyca, ciąża, stany zapalne skóry, ogólny zły stan zdrowia, skazy naczyniowe i wiele innych. Decyzję o wykonaniu zabiegu zawsze podejmuje chirurg na podstawie szczegółowych badań i dokładnego wywiadu medycznego.

Write a comment

Comments: 0