· 

Powiększanie piersi - jakie są ceny ?

Klasyczna operacja

Niezmiennie najpopularniejszym sposobem powiększania piersi jest klasyczna operacja zwana augmentacją, która polega na wszczepieniu pod mięsień czy gruczoł piersiowy implantów. Ich zadaniem jest skorygowanie rozmiaru i kształtu biustu. Producenci najnowszych implantów dają na nie dożywotnią gwarancję. Dlatego jeśli implant nie  ulegnie uszkodzeniu na skutek urazu czy nie przemieści się, operacja nie wymaga powtórzenia. Pacjentka ponowi więc koszt zabiegu jednorazowo.

W Polsce taka operacja to średnio koszt od 8 do nawet 16 tysięcy złotych. Na wysokość ceny wpływa kilka czynników. Duże znaczenie ma rodzaj wykorzystanych implantów. Implanty okrągłe są tańsze od implantów anatomicznych, a więc tych w kształcie łezki. Co ciekawe, na cenę nie ma wpływu natomiast rozmiar wkładki,  za wyjątkiem rozmiarów skrajnie dużych. Poza tym wiele zależy od pracochłonności zabiegu. Operacja powiększenia biustu jest bowiem przeprowadzana w znieczuleniu ogólnym, a więc wymaga obecności chirurga, anestezjologa i instrumentariuszki. Pacjentka musi też przez kilka dni pozostać w szpitalu lub klinice.

 

Koszt zabiegu powiększania piersi

Ogromne znaczenie ma również renoma i doświadczenie chirurga, który operację przeprowadza. Ceny dość sporo różnią się w zależności od miasta i regionu kraju. W renomowanych klinikach w dużych miastach wojewódzkich np. Warszawie, Krakowie czy Wrocławiu powiększenie piersi implantami anatomicznymi to koszt rzędu 15 tysięcy złotych. Na ogół cena obejmuje oprócz operacji kilkudniowy pobyt w klinice. Za taki sam zabieg w mniejszych miejscowościach trzeba zapłacić 10-12 tysięcy złotych. Sporo zależy nie tylko od miasta, ale i rodzaju wybranego implantu. W Polsce za wszczepienie okrągłych implantów na ogół trzeba zapłacić od 10 do 13 tysięcy złotych (cena rośnie wraz z renomą kliniki i chirurga wykonującego operację). Z kolei wszczepienie implantów anatomicznych kosztuje 13-16 tysięcy. Jednak tylko te drugie dają efekt zbliżony do naturalnego.  Podczas poszukiwania kliniki nie warto kierować się jedynie kosztami. Operacja powiększenia piersi jest bowiem zabiegiem chirurgicznym jak każdy inny, a więc może zakończyć się różnymi powikłaniami. Niska cena na ogół oznacza niską jakość wykorzystanych materiałów. Poza tym czasami cena nie obejmuje pobytu w szpitalu czy znieczulenia, a jedynie samą operację, o co również na wstępie warto zapytać.

 

Koszt zabiegu powiększania piersi w innych krajach

Mimo wszystko w porównaniu z krajami Europy Zachodniej i Stanami Zjednoczonymi ceny wszczepienia implantów silikonowych w Polsce są niezbyt wygórowane. W USA koszt zabiegu wynosi minimum 4400 dolarów, ale ceny dochodzą nawet do 11-12 tysięcy dolarów. Nieco taniej niż w Polsce piersi można powiększyć w Czechach oraz Rosji (Obwód Kaliningradzki). Tam taki zabieg można wykonać już za około 8-9 tysięcy złotych. Warto dowiedzieć się więcej na temat klinik ponieważ nie jedna klinika chirurgii plastycznej oferuje różne ceny za wykonane zabiegi. 

Write a comment

Comments: 0