· 

Plastyka brzucha

Dla kogo skierowany jest zabieg ?

 

Plastyka brzucha jest zabiegiem skierowanym do osób, których ciało posiada sporą ilość tkanki tłuszczowej w dolnej części brzucha. Taką operację można wykonać o ile ściana jamy brzusznej czy tkanka mięśniowa nie są zbyt rozciągnięte.
Na abdominoplastykę często decydują się również kobiety po ciąży, które posiadają rozstępy, a ich skóra straciła jędrność.
Z zabiegu nie mogą jednak skorzystać osoby bardzo otyłe oraz kobiety, które w przyszłości planują ciążę.

 

Przez minimum 7 dni przed plastyką brzucha nie wolno palić papierosów, odchudzać się oraz stosować  aspiryny. Zabieg zaczyna się od długiego nacięcia skóry między kolcami biodrowymi, które przebieg prze pępek. Płat skóry odwarstwia się wówczas wraz z tłuszczem na całej powierzchni. W czasie operacji pacjent jest cały czas nawadniany. Po plastyce brzucha konieczna jest dwudniowa hospitalizacja - na przykład w jednej z najlepszych

klinik w Polsce Medical Esthetic - www.chirurgiaestetyczna.pl

 

Abdominoplastyka powala na wycięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej, co daje efekt wysmuklenia figury. W niektórych przypadkach wystarczy jednak wykonać jedynie korektę w dolnej części brzucha, poniżej linii pępka. Jest to wówczas tzw. miniabdominoplastyka, a więc mini plastyka brzucha. Taki zabieg trwa około 60 minut i jest znacznie mniej inwazyjny niż tradycyjna plastyka brzucha, gdyż nie wymaga tak dużego nacięcia.

 

Jak postępować po zabiegu plastyki brzucha

Na ranę powstałą w czasie zabiegu nakładany jest opatrunek, który następnie przykrywa się elastycznym materiałem. Jeśli rana jest duża u pacjenta mogą pojawić się bolesność, osłabienie, a niekiedy nawet zaburzenia czucia. W ciągu pierwszej doby po zabiegu zaleca się leżenie. Do codziennych obowiązków wrócić można dopiero po około 14 dniach od zabiegu, ale ten okres może ulec wydłużeniu. W przypadku mini plastyki brzucha okres ten na ogół jest krótszy.

Jak każdy zabieg chirurgiczny, również abdominoplastyka niesie ze sobą ryzyko powikłań takich jak martwica skóry, zakażenie czy krwiak. Powikłania te powodować mogą przedłużenie się gojenia.

 

Niekiedy powstają również mało estetyczne blizny przerostowe. Dlatego tak ważne jest przestrzeganie wszelkich zaleceń lekarskich oraz stosowanie odpowiednich leków. Abdominoplastyka to zabieg, któremu poddać się mogą jedynie osoby o dobrym stanie zdrowia i z prawidłowymi wynikami badań laboratoryjnych. U kobiet zabieg wykonywany jest po zakończonej miesiączce. Pacjent do zabiegu musi przystąpić na czczo. Pacjenci na ogół są dość zadowoleni z rezultatów zabiegu plastyki brzucha.  Jednak powinni zdawać sobie sprawę z tego, że aby efekty abdominoplastyki były stałe należy zadbać jeszcze o odpowiednią dietę oraz o aktywność fizyczną. W przeciwnym wypadku wszystko pójdzie na marne...

 

 

Write a comment

Comments: 1
  • #1

    Magda (Tuesday, 09 January 2018 15:33)

    Czasami warto się zdecydować na takie zabieg :)